CZAJKA Opryskiwacze jest firmą o kilkunastoletniej tradycji. Siedziba firmy znajduje się w Szczekarkowie koło Wilkowa. Zajmujemy się sprzedażą głównie opryskiwaczy, ale także innych maszyn rolniczych i części zamiennych. Kilkunastoletnia tradycja, najwyższa jakość naszych produktów, dbałość o Klienta, świetnie wykształcona i wykwalifikowana kadra sprawiają że współpraca z nami to pewność i zadowolenie Klienta.
Od początku istnienia firmy, za główny swój cel obraliśmy zapewnienie maksymalnej satysfakcji Klientom, oraz kompleksowe zaspokajanie jego potrzeb poprzez dostarczanie produktów o stałej, wysokiej i gwarantowanej jakości w dobrej cenie.
Prowadzimy stację kontroli opryskiwaczy zajmującą się kompleksowymi przeglądami opryskiwaczy. Oferuję bieżące naprawy i wymiany części oraz przeglądy okresowe wynikające z wymogów technicznych zawartych w Dzienniku Ustaw w zapisie o ochronie roślin uprawnych z dnia 18 grudnia 2003 roku.
Profesjonalna obsługa oraz kompleksowy serwis opryskiwaczy jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów. Rozumiemy, że współpraca z Klientem nie kończy się na zamknięciu sprzedaży. Dlatego zapewniamy pełne wsparcie serwisowe dla każdego, kto zdecyduje się na wybór maszyn sadowniczych marki Dominiak.
Jak wygląda nasz serwis opryskiwaczy?
Realizujemy go w przemyślany sposób, sięgając po profesjonalne narzędzia:
Chcesz poznać bliżej nasze usługi serwisowe związane z maszynami sadowniczymi? Prosimy o kontakt. Napisz lub zadzwoń, by uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania.
Zapraszamy na przegląd do naszej stacji kontroli opryskiwaczy!
Jednym z kluczowych elementów warunkujących prawidłowość wykonania zabiegu chemicznej ochrony roślin oraz bezpieczeństwa takiego zabiegu jest stan techniczny sprzętu do stosowania środków ochrony roślin. Nierównomierna dystrybucja pestycydów na opryskiwanej powierzchni niesie ze sobą ryzyko ograniczenia efektywność zabiegu, powodując w konsekwencji konieczność wykonania większej liczby oprysków. Jednocześnie w miejscach, w których ilość zastosowanego środka ochrony roślin jest nadmierna, powstaje zagrożenie nagromadzenia się jego pozostałości w środowisku naturalnym oraz w płodach rolnych. Stosowanie środków ochrony roślin przy wykorzystaniu sprzętu niesprawnego może stwarzać ryzyko powstania skażeń punktowych i utratę zdrowia przez operatora i konsumenta.
Mając na uwadze powyższe na każdym posiadaczu sprzętu do aplikacji środków ochrony roślin ciąży obowiązek przeprowadzania okresowych badań potwierdzających sprawność techniczną sprzętu używanego do stosowania środków ochrony roślin.
Badanie nowego sprzętu przeprowadza się nie później niż po upływie 5 lat od dnia jego nabycia. Następnie badania potwierdzenia sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin wyszczególnionego w punktach 1-4 przeprowadza się w odstępach czasu nie dłuższych niż 3 lata. Pozostały wymieniony sprzęt bada się w okresach nie dłuższych niż 5 lat. Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami, stosowanie środków ochrony roślin sprzętem niesprawnym technicznie lub nieskalibrowanym, a także uchylanie się od obowiązku poddawania tego sprzętu badaniom w celu potwierdzenia sprawności technicznej podlega karze grzywny. Ponadto, jeżeli wojewódzki inspektor, w toku kontroli stosowania środków ochrony roślin, stwierdzi, na podstawie wyników badań laboratoryjnych próbek płodów rolnych, że te płody rolne zawierają pozostałości środków ochrony roślin w ilości stwarzającej zagrożenie dla zdrowia konsumenta zakazuje, w drodze decyzji, przeznaczania tych płodów rolnych do spożycia przez ludzi i ich wprowadzania do obrotu oraz określa sposób ich zagospodarowania (art. 46 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin).